Odzież przeciwdeszczowa i akcesoria

Kombinezony, kurtki, spodnie przeciwdeszczowe – Louis oferuje pełny asortyment wodoszczelnej odzieży i mnóstwo akcesoriów dla motocyklistów.

Regenbekleidung Header

Odzież przeciwdeszczowa

Brzydka pogoda? Tylko nie wymiękaj!

Motocyklistów z krwi i kości nie powstrzyma nawet lejący nieustannie deszcz. Louis pozwala wybierać z szerokiej palety odzieży przeciwdeszczowej na wszystkie potrzeby i na każdą pogodę. Dzięki niej nie jest straszne nawet oberwanie chmury i można kontynuować jazdę, aż będzie można stwierdzić: "Tam przed nami się przejaśnia!"

Regenbekleidung

Jednoczęściowe kombinezony przeciwdeszczowe

Jednoczęściowe kombinezony przeciwdeszczowe zapewniają motocyklistom optymalną ochronę przed wilgocią. Wprawdzie ich założenie wymaga nieco wprawy, ale kupując kombinezon marki Louis masz pewność, że nabywasz maksymalną funkcjonalność i komfort.

Regenbekleidung

Przeciwdeszczowe kurtki motocyklowe

Motocyklowe kurtki przeciwdeszczowe przydają się w różnych sytuacjach - nawet w czasach wodoszczelnych, oddychających membran. Motocyklowe kurtki przeciwdeszczowe zapewniają (dodatkową) ochronę przed wilgocią i są cieplejsze, ponieważ nie przepuszczają wiatru. W zimne dni taka kurtka przeciwdeszczowa naprawdę daje większy komfort i bezpieczeństwo.

Wskazówka: Podczas przymiarki kombinezonu zwróć uwagę, aby nogawki były wystarczająco długie także po zajęciu miejsca na motocyklu.

Przeciwdeszczowe spodnie motocyklowe

W trasę bez motocyklowych spodni przeciwdeszczowych? To nie do pomyślenia dla każdego motocyklisty, który preferuje odzież skórzaną! Ale spodnie te sprawdzą się także w przypadku odzieży tekstylnej jako dodatkowa ochrona przed wilgocią i chłodem związanym z wiatrem. Louis oferuje spodnie przeciwdeszczowe spełniające najróżniejsze oczekiwania.


Regenbekleidung

Wodoszczelne rękawice motocyklowe

Wodoszczelne obuwie motocyklowe oferuje wiele zalet, jeżeli chodzi o komfort. Gdy podczas wyprawy motocyklowej zacznie nagle padać, może okazać się nieocenioną pomocą. Dlatego szczególnie przed dłuższą trasą wskazane jest zapoznać się z ofertą obuwia motocyklowego z wodoodpornych materiałów albo wyposażonego w membranę. W ofercie firmy Louis znajdziesz wodoszczelne obuwie motocyklowe w różnych przedziałach cenowych, z różnymi membranami i w różnym kroju.

Regenbekleidung

Wodoszczelne rękawice motocyklowe

Rękawice motocyklowe to najważniejszy łącznik między kierowcą a motocyklem. Powinny one chronić między innymi przed wodą i chłodem. Różne technologie, jak GORE-TEX, zapewniają ochronę przed wilgocią i optymalne wyczucie kierownicy.


Regenbekleidung

Akcesoria

Komplet odzieży przeciwdeszczowej uzupełniają akcesoria, jak wierzchnie rękawice i buty przeciwdeszczowe czy pokrowce przeciwdeszczowe. W sklepach Louis znajdziesz m.in. wierzchnie rękawice i buty przeciwdeszczowe z lateksu. A także ochraniacze na buty z powłoką PCW.

Regenbekleidung

Odzież termoaktywna

Odzież termoaktywna oferowana przez firmę Louis to skuteczna ochrona przed chłodem dla motocyklistów. Czy to jednoczęściowy kombinezon termoaktywny, czy kurtka połączona ze spodniami, zasada jest taka sama: wyściółka termiczna skryta pod wodo- i wiatroszczelną warstwą wierzchnią funkcjonuje jak izolacyjna folia bąbelkowa. Działa to tak dobrze, że nie zaleca się używania odzieży termoaktywnej przy dwucyfrowych temperaturach dodatnich. A teraz najlepsze: odzież termoaktywną Louis można spokojnie założyć na zwykłą odzież motocyklową.

Podczas przymiarki najlepiej mieć na sobie swoją zwykłą odzież motocyklową.

Wskazówka: ochraniacze przeciwdeszczowe należy kupować przynajmniej jeden numer większe od noszonych butów czy rękawic. I jeszcze jedna wskazówka: bawełniane chusty chłoną wodę deszczową jak gąbka i przepuszczają wilgoć do środka. Jeżeli chodzi o uszczelnienie kołnierza, lepiej sprawdzają się kominy i ocieplacze na szyję z włókna sztucznego.


Odporne na deszcz, lekkie, elastyczne i wodoszczelne – bagaż i akcesoria:


Fahrtipps aus der Praxis

Jazda po mokrej nawierzchni

Deszcz to jeszcze nie dramat – jeżeli zadbasz o adekwatny styl jazdy.

Ustawodawca w znacznej mierze pozostawił nam samym, motocyklistom, jak chronić się przed chłodem, wilgocią i możliwymi skutkami wypadków. Tylko paragraf 21a niemieckiego kodeksu drogowego (StVO) zawiera sformułowanie, że "podczas jazdy należy mieć założony odpowiedni kask ochronny".

Inaczej ma się sytuacja podczas egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Tutaj obowiązują przepisy załącznika nr 7 do rozporządzenia w sprawie zdobywania prawa jazdy: "Podczas egzaminu na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 oraz AM zdający egzamin musi mieć na sobie odpowiednią ochronną odzież motocyklową, składającą się z dopasowanego kasku i rękawic motocyklowych, ściśle przylegającej kurtki motocyklowej, ochraniacza pleców (jeżeli nie jest zintegrowany w kurtce), a także spodni i butów motocyklowych z wystarczającą ochroną kostek."

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar