Kemping z motocyklem

Porady zapewniające niezakłóconą radość z kempingu na wyprawie motocyklowej. 

Pełna niezależność, odkrywanie świata z dala od utartych szlaków – to dla wielu motocyklistów definicja wolności. Jej doskonałym uzupełnieniem jest wyposażenie kempingowe. Namiot i śpiwór to naturalni sprzymierzeńcy turysty na motocyklu. Większa intensywność i bezpośredniość przeżyć nie jest już możliwa.Po prostu zniknąć 

Outdoor i kemping

Motocykl i kemping od zawsze idą w parze: jako idealne połączenie, aby odkrywać nieznane miejsca i cieszyć się wolnością. Dlatego sklep Louis oferuje obszerny asortyment produktów przeznaczonych do kempingu i innych aktywności outdoorowych: od namiotu po naczynia kuchenne, od składanego krzesła po latarkę. A ponieważ wyposażenie nie powinno pochłaniać całego budżetu urlopowego, produkty kempingowe i outdoorowe są dostępne w korzystnych, typowych dla Louis cenach.


Namioty

Asortyment namiotów i śpiworów 

„Namiot i śpiwór na podróże motocyklowe zawsze stanowią pewien kompromis”.

Z jednej strony namiot musi być na tyle duży, aby zapewniać suchy i bezpieczny kącik do przechowywania bagażu i odzieży motocyklowej. Ale z drugiej musi być lekki i mieć jak najmniejsze rozmiary na motocyklu. Również w tym przypadku wybór zależy od wymagań. Namiot jednowarstwowy pozwala zaoszczędzić na masie i objętości, ale jest godny polecenia tylko w naprawdę suchej okolicy.

Namiot tunelowy WECHSEL Louis Edition i śpiwór typu mumia NORDKAP „Midgard”

Namiot tunelowy WECHSEL Louis Edition i śpiwór typu mumia NORDKAP „Midgard” 

Na wszystkie okazje – asortyment namiotów w sklepie Louis

Od stawianego w ciągu kilku sekund namiotu samorozkładającego aż po sześcioosobową „willę” z obszernym pomieszczeniem dziennym – w ofercie Louis znajdziesz najrozmaitsze namioty do najróżniejszych zastosowań i potrzeb. Wśród nich jest też na pewno odpowiedni namiot dla Ciebie.

Kształt

Kształt również odgrywa rolę w trakcie wyboru namiotu: namioty geodezyjne* i kopułowe nie tylko łatwo się stawia. W ostateczności mogą stać nawet bez linek naciągowych. Namioty tunelowe nie dają takiej możliwości, ale za to z taką samą powierzchnią podłogi zapewniają więcej przestrzeni. Niezależnie od tego, jaki kształt wybierzesz, zwróć uwagę na to, aby apsyda namiotu zapewniała wystarczająco dużo miejsca do przechowywania bagażu.

*W namiotach geodezyjnych co najmniej trzy łuki biegunów zachodzą na siebie kilka razy.

Ważne: nie zapomnij o śledziach i młotku! Akcesoria kempingowe

0

Śpiwór

WECHSEL STARDUST 0° Śpiwór typu mumia

WECHSEL STARDUST 0° Śpiwór typu mumia 

Wszystkie oferowane przez Louis śpiwory są wypełnione włóknami z tworzywa sztucznego. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru pomiędzy śpiworem typu mumia a śpiworem typu kołdra. Na korzyść śpiwora typu mumia przemawiają zalety związane z masą, wymiarami po spakowaniu i skutecznością izolacji. Śpiwory typu kołdra zapewniają z kolei większą swobodę ruchów, umożliwiają całkowite otwarcie i mogą być używane jako kołdra.

Zalecenie dotyczące informacji o temperaturach: najlepszym rozwiązaniem jest kierowanie się wartością komfortu*.

Wechsel Stardust 0° Śpiwór typu mumia

Boczny 2-kierunkowy zamek błyskawiczny jest wyposażony w wypełnianą listwę zakrywającą. To zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Regulowany kołnierz termiczny nie wpuszcza chłodu do środka. Kieszeń wewnętrzna zapewnia miejsce na portfel i telefon komórkowy. Wszystkie materiały są pozbawione PFC. Dwa rozmiary: M, L

Przejdź bezpośrednio do produktu

Cechy charakterystyczne

 • Materiał zewnętrzny: Poliester 210T R/S
 • Materiał wewnętrzny: Poliester Soft Pongee, brushed
 • Wypełnienie: 60% włókna kanalikowe, 40% poliester
 • Temperatura komfortu: 5°C
 • Temperatura limitu: 0°C
 • Temperatura ekstremum: -15°C

Rozmiar M

 • Masa: 1,35 kg
 • Długość: 195 cm
 • Maks. długość ciała: M 175 cm
 • Szerokość - barki: 80 cm
 • Szerokość - stopy: 55 cm
 • Wymiary po spakowaniu: 41 x 22

Rozmiar L

 • Masa: 1,6 kg
 • Długość: 225 cm
 • Maks. długość ciała: L 205 cm
 • Szerokość - barki: 85 cm
 • Szerokość - stopy: 60 cm
 • Wymiary po spakowaniu: 41 x 23
*Wartością komfortu
 • Temperatura komfortowa (Comfort)
  Najniższa temperatura, w jakiej całkowicie zawinięta w śpiwór śpiąca osoba (standardowa kobieta, 60 kg) może spać w śpiworze w rozluźnionej pozycji, jeszcze przy tym nie marznąc.
 • Temperatura graniczna (Limit)
  Najniższa temperatura, w jakiej całkowicie zawinięta w śpiwór śpiąca osoba (standardowy mężczyzna, 70 kg) może spać w śpiworze w skulonej pozycji, jeszcze przy tym nie marznąc.
 • Temperatura skrajna, ekstremum (Extrem)
  Najniższa temperatura, w jakiej występuje zagrożenie uszczerbku na zdrowiu powodowanego przez wychłodzenie (w odniesieniu do standardowej kobiety, 60 kg).

Poduszki dmuchane

1) Poduszki dmuchane

Materace dmuchane

2) Materace dmuchane

Aluminiowa mata termiczna

3) Aluminiowa mata termiczna

Samopompująca mata izolacyjna  

4) Samopompująca mata izolacyjna 

Ważne:

Samopompujące maty izolacyjne można wyłącznie zwijać, nie wolno ich składać, chyba że składanie zostało przewidziane konstrukcyjnie.

Ważne podkładki

Materac / mata izolacyjna / poduszka do siedzenia i podróżna

Dobre podłoże do spania to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim izolacji przed chłodem podłoża. Im grubsza wyściółka, tym przyjemniejszy nocny wypoczynek, ale też rośnie zapotrzebowanie na miejsce, podobnie jak masa. Szczególnie komfortowe i praktyczne są maty samopompujące. Warto wspomnieć, że w ich przypadku można indywidualnie regulować twardość powierzchni do leżenia poprzez lekkie dodatkowe nadmuchanie.

Hinrich

Hinrich

Pracownik oddziału z Kilonii

"Podczas wypraw w ekstremalnych warunkach testuję nowe wyposażenie. W ten sposób jeszcze udoskonalamy dla Was nasze produkty".

#BIKERATHEART


Meble składane

Turystyka, kemping, cisza

„Nowoczesne materiały sprawiają współcześnie, że niektóre wygody nadają się do transportu na motocyklu”.

Meble kempingowe i motocykl, jak można to ze sobą połączyć? W każdym razie łatwiej, niż może się wydawać! Nowoczesne materiały i wyrafinowane konstrukcje (składane) sprawiają współcześnie, że niektóre wygody nadają się do transportu na motocyklu. A kto choć jeden raz jako widz nastał się bez końca w trakcie weekendowego wyścigu, z pewnością wyrazi zainteresowanie naszą kolekcją składanych krzeseł. Nasze meble składane spisują się doskonale również w czasie treningów wyścigowych i w kwaterach kierowców.

Uquip

Specjalne i innowacyjne

Nordkap

Wypróbowane tysiące razy


Uquip
UQUIP Stół składany – Variety M
 • Materiał: Blat stołu i nogi z wysokiej jakości aluminium
 • Blat stołu: ok. 89 x 53 cm
 • Wysokość stołu (regulowana): ok. 45-69 cm
 • Wymiary po spakowaniu: ok. 91 x 15 x 12 cm
 • Masa: ok. 4,1 kg
 • Ciężar obciążający: ok. 30 kg

Uczta w lesie dla czterech osób? To żaden problem dla składanego stołu z aluminium „Variety M” firmy UQUIP. Blat stołu jest wystarczająco duży na posiłek. Regulowane indywidualnie nogi stołu umożliwiają kompensowanie nierówności podłoża, w związku z czym nic z niego się nie stacza. Doskonały na kemping.

Gotowanie 

Smacznego w kuchni kempingowej

„Ostatnią rzeczą, z jakiej powinno się rezygnować w trakcie kempingu, jest spożywanie dostatecznej ilości kalorii”.

Ponieważ jazda na motocyklu jest wyczerpująca, a dobre jedzenie zapewnia dobry nastrój, mamy w sklepie Louis wszystko, czego można potrzebować do transportu i przyrządzania żywności: od manierki na zapas wody po nadającą się na ekspedycję kuchenkę benzynową. Oczywiście w trakcie wyboru zwracaliśmy uwagę na to, aby Twoja kuchnia kempingowa była wytrzymała, lekka i łatwa do transportowania.

W najdrobniejszych szczegółach: akcesoria do kempingu

Ponieważ sami podczas naszych wypraw chętnie czasem rezygnujemy z hotelu, doceniamy znaczenie wielu pożytecznych „pomocników” w naszym asortymencie.

Pozostałe produkty

Noże i narzędzie wielofunkcyjne

Latarki i lampy

Systemy bagażowe
Nawigacje
Ergonomia