Trening bezpieczeństwa: więcej radości z jazdy motocyklem

Sicherheits- und Kurventraining

Na koniec swojego pierwszego sezonu motocyklowego wielu początkujących kierowców ma już na swoim koncie spore doświadczenie i dysponuje pewną wprawą. Zdarza się jednak, że wraz z nadejściem wiosny i nowego sezonu stwierdzają, iż przez zimę wiele rzeczy im się ulotniło. Nagle brakuje pewności, zaufania do hamulców, kół i własnych umiejętności. To jest właściwy moment na staranne odświeżenie sobie zdobytych umiejętności w ramach treningu bezpieczeństwa pod okiem profesjonalisty. Zdziwisz się, jak szybko odzyskasz wprawę i ile nowych rzeczy zdołasz się nauczyć w ciągu jednego dnia treningu. Nie bez powodu nawet "stare wygi" fundują sobie co roku taki trening. Poza tym sprawia on nie lada frajdę, ponieważ na zamkniętym terenie można bezpiecznie wypróbować najróżniejsze opcje.

Sicherheits- und Kurventraining

Systematycznie ku pełnej satysfakcji i bezpieczeństwu: trening pod profesjonalnym nadzorem.

Pierwszym etapem treningu powinno być pokonywanie zakrętów. Takie ćwiczenia gwarantują mnóstwo emocji, ponieważ instruktorzy ostrożnie dozują uczestnikom rozrywkę połączoną z przechyleniem pojazdu. W takiej sytuacji strach przed nadmiernymi wymaganiami jest całkowicie zbędny. A każdy stopień dodatkowego pochylenia to w nagłej sytuacji dodatkowy plus na rzecz bezpieczeństwa – na przykład, gdy zbyt szybko wejdziesz w zakręt.

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują treningi bezpieczeństwa i bardzo zróżnicowany zakres takich treningów. Słusznie zrobisz, wybierając takiego organizatora, który prowadzi kursy w oparciu o wytyczne Niemieckiej Rady Bezpieczeństwa Komunikacyjnego. Potrzebne informacje znajdziesz pod adresem www.dvr.de (Tylko w języku niemieckim)

Na koniec jeszcze jedna wskazówka: Taki trening to doskonały prezent na urodziny lub na święta, jaki można sobie zażyczyć. Argument, że chodzi o bezpieczeństwo, zawsze skutkuje! ;-)


Fahrtipps aus der Praxis

Profesjonalne wskazówki dla początkujących motocyklistów

Jazda na motocyklu jest podobna do gry na pianinie: bez ćwiczenia nic z tego nie będzie. Dotyczy to nie tylko treningów bezpieczeństwa. Również na co dzień ważne jest, aby korzystać z każdej nadarzającej się okazji do ćwiczenia. Tutaj znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą zdobyć wprawę, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy.