Wskazówki dotyczące podróżowania z dziećmi motocyklem 

Cóż może być piękniejszego od zaszczepienia dzieciom własnej pasji. Wiąże się z tym jednak duża odpowiedzialność, ponieważ nikt nie chce narazić dzieci na zbędne niebezpieczeństwo. 

 Motorradfahren mit Kindern

Warunki podróżowania z dziećmi motocyklem

W Niemczech dzieci wolno przewozić motocyklem dopiero, gdy są w stanie bezpiecznie oprzeć stopy na podnóżkach i samodzielnie się trzymać. W przeciwnym razie należy przewozić dziecko w specjalnym foteliku i zagwarantować, że stopy dziecka nie dostaną się w szprychy koła. W Austrii, zgodnie z przepisami, pasażer podróżujący motocyklem musi mieć co najmniej 12 lat. Właściwie oczywiste: tylko, gdy dziecko samo o to poprosi, należy zastanowić się, czy zechcemy je ze sobą zabrać.

Kindersitz

Bezpieczny i wygodny fotelik dziecięcy na motocykl i quad

  • bezpieczny i wygodny
  • łatwy montaż
  • dostępny w dwóch rozmiarach
 Nierengurt

Pas nerkowy ze zintegrowanymi uchwytami

  • optymalne bezpieczeństwo pasażera
  • 4 uchwyty
  • 2 zapięcia na zatrzask

Uwaga: przed wyjazdem uzgodnić prosty sposób sygnalizowania przez klepnięcie, że dziecko chce coś powiedzieć. Jeszcze lepsze rozwiązanie: systemy interkomowe umożliwiają bezproblemową komunikację w trakcie podróży. Prowadzić motocykl w sposób przewidujący, defensywny i równomierny. Unikać gwałtownego przyśpieszania i hamowania oraz zachowywać bezpieczny odstęp. Początkowo podróżować tylko na krótkich odcinkach do ok. 30 min. Często robić przerwy, aby dziecko mogło się poruszać i odprężyć. Wyszukać cele, które będą atrakcyjne dla dziecka. Co jakiś czas zapytać, czy dziecku się nadal podoba. Uwzględniać życzenia dzieci.

Powrót