MOTOURISMO – Wyprawy motocyklowe, szkolenia i przewozy 

MOTOURISMO to Twoja platforma internetowa oferująca wyprawy motocyklowe z największą na świecie ofertą wycieczek na motocyklu, szkoleń i przewozów. Wystarczy wyszukać, porównać i zarezerwować – z rabatem LouisCard. Świat jest wielki. Jedź tam, dokąd chcesz. 

Platforma wypraw motocyklowych MOTOURISMO przygotowała dla Ciebie tysiące przygód. Jazda serpentynami w Alpach? Krótka wyprawa na Maderę wypożyczonym motocyklem? Zimowa ucieczka do Andaluzji ze szkoleniem offroad? Wyprawa na Harleyu do USA lub RPA? To wszystko jest możliwe – dzięki MOTOURISMO.

ODKRYWANIE WIELKIEGO ŚWIATA

Z RĘKĄ NA MANETCE GAZU

Wyprawy motocyklowe z MOTOURISMO

Szkolenia motocyklowe z MOTOURISMO 

Przewozy motocyklowe z MOTOURISMO 

MOTOURISMO spełni wszystkie życzenia – precyzyjnie zaplanowane wycieczki z najlepszymi trasami, najpiękniejszymi hotelami i w razie potrzeby z pojazdem serwisowym i na bagaże – obojętnie czy chodzi o zwiedzanie blisko położonego terenu turystycznego na własnym motocyklu czy też przygodę na drugim końcu świata na wypożyczonej maszynie. MOTOURISMO przygotowała specjalne atrakcje z myślą o wszelkich upodobaniach i na każdą kieszeń – wystarczy wyszukać interesującą dla Ciebie ofertę spośród tysiąca możliwości. Z pewnością znajdziesz odpowiednią wyprawę motocyklową, idealne szkolenie na motocyklu lub właściwy transport maszyny.

PARADISO MOTORISTICO

Włochy, raj dla motocyklistów 

Podróż motocyklem do Włoch

Ten kraj jest rajem nie tylko dla motocyklistów – ale dla amatorów tego pojazdu w szczególności: la vita bella na ścigaczu. Południowy Tyrol, Trydent, Wenecja, Emilia-Romania, Umbria, Marche, Toskania, Abruzja aż po Kampanię i oczywiście Sycylia – nie wspominając już rzecz jasna o samej Sardynii, wyspie o której mówi się, że została stworzona dla motocyklistów. Choć to dotyczy prawie całych Włoch. Można mieć przy tym jeszcze pewność, że tamtejsi ludzie są przynajmniej tak samo zwariowani na punkcie motocykli jak i Ty.

VAMOS A LAS CURVAS

Hiszpania, wymarzony cel motocyklistów 

Wyprawa motocyklowa do Hiszpanii

Decyzja, który z wielu przepięknych regionów Hiszpanii zwiedzić z pewnością nie jest łatwa: mało ruchliwy obszar Pirenejów przy granicy z Francją, wybrzeże Costa Brava w Katalonii z niepowtarzalnymi widokami na idylliczne Morze Śródziemne, malownicze wybrzeża i górzyste tereny w głąb słonecznej Andaluzji czy Majorka lub Teneryfa? Całe życie mogłoby być jedną wielką podróżą motocyklem przez ogromną Hiszpanię. Nie zapominając przy tym o sjeście od czasu do czasu.

BOSKIE WYPRAWY DO... 

Francji, gdzie kręte trasy ciągną się aż po horyzont

Wyprawa motocyklowa do Francji

Z dużym prawdopodobieństwem podczas wycieczki po Francji nie raz zdarzy się, że poczujesz współczucie, ponieważ bez względu na to jak daleko i jak wysoko znajdziesz się w Alpach, ciągle będziesz mijał osoby jadące na rowerze. Ale nie martw się tym, to ich wybór, więc rozkoszuj się swoją wyprawą. Ardeche, Sewenny, Wogezy, Pireneje, Korsyka – i oczywiście Alpy nadmorskie! We Francji najbardziej emocjonujące wycieczki gwarantują spektakularne krajobrazy. Tu podróżowanie oznacza savoir-vivre. Ale prosimy najpierw zsiąść z motocyklu, potem klękać.

BOSKIE FIORDY 

Norwegia: Zakręty bez końca 

Wyprawa motocyklowa do Norwegii

W poszukiwaniu najpiękniejszych i najbardziej krętych objazdów w Europie nie powinno się zapominać o Północy. Od Oslo do Przylądka Północnego czeka na nas niezliczona ilość fiordów – a tym samym także znaczna ilość krętych tras. Natura podarowała nam tutaj fascynujące krajobrazy do podziwiania z perspektywy motocykla. Jedź i zakochaj się w tym miejscu.

GIVE IT A SHOT

Szkocja: Kraj legend 

Wyprawa motocyklowa do Szkocji

Szkockie dudy, rzut palem, whisky... Z wszystkimi stereotypami na temat Szkocji możesz oczywiście rozprawić się na miejscu – o ile w ogóle zechcesz zatrzymywać się na wspaniałych trasach po szkockich Lowlands i Highlands.

TAKE THE LONG WAY HOME

USA i Kanada: najbardziej pożądana klasyka 

Wyprawa motocyklowa do Stanów Zjednoczonych i Kanady

Na tym ogromnym kontynencie wszystkie drogi są szerokie. Nawet bardzo szerokie. Zatem doskonale nadają się do tego, by rozkoszować się wolnością na dwóch kółkach. Bo gdzie, jak nie w „Land of the free”? Witamy w ojczyźnie Route 66 i autostrady nr 1, babiego lata i Gór Skalistych – i bez wątpienia jednej z największych kultowych marek motocykli. Oczywiście nie ma obowiązku podróżowania na Harley-Davidson® po tej gigantycznej i niezmierzonej, bajecznej krainie stworzonej do wycieczek motocyklowych wszelkiego rodzaju.

PRZENIEŚ SIĘ DO KRAINY BAŚNI 

Azja, orientalna wyprawa motocyklowa Twoich marzeń 

Wyprawa motocyklowa do Azji

W ciągu jednego dnia możesz przenieść się samolotem do świata Dalekiego Wschodu – ze swoimi pradawnymi wioskami i wszechobecną, bujną zielenią. Na miejscu czekają na Ciebie motocykle terenowe, a Ty nie musisz się martwić o ich serwis i konserwację. Możesz także na wielkiej wyprawie zmienić się z turysty w podróżnika. Na wyprawie motocyklowej, która stanie się podróżą Twojego życia, na przykład wzdłuż Jedwabnego Szlaku. Paliłeś już fajkę wodną w Szirazie? A może po zaparkowaniu motocykla w cieniu słynnego na cały świat meczetu udałeś się na pogawędkę przy herbacie z irańskim kupcem? Czy też zdarzyło Ci się podróżować przy porannej mgle wzdłuż fantastycznie krętych, górskich tras obok pachnących ogrodów różanych?

ZBYT PIĘKNE BY BYŁO TUŻ OBOK NAS 

Niemcy, Twoje dziedzictwo kultury i kraina krętych tras 

Wyprawa motocyklowa do Niemiec

Czy widziałeś już wszystkie przepiękne niemieckie regiony, które można zwiedzić motocyklem? Mało prawdopodobne. Bo jest ich naprawdę wiele. „Po co patrzeć w dal? Kręta trasa jest tak blisko” – o tym wiedział już nawet sam Goethe. Po co tracić benzynę, czas i materiał skoro trasy zapierające dech w piersi, fascynujące krajobrazy i dziedzictwo kulturalne liczące stulecia czekają tuż za zakrętem?

PIASEK JEST TWOIM PRZYJACIELEM 

Szkolenie offroad dla początkujących lub jako przygoda 

Wyprawy i szkolenia enduro

Tu nikt nie musi być dobrze wyszkolonym specjalistą: Jazda w terenie na dwóch kółkach jest łatwiejsza niż myślisz. Naucz się najważniejszych tricków podczas szkolenia w okolicy lub podczas zimowej ucieczki do Hiszpanii, a potem ruszaj w świat do Chorwacji, Bośni, Maroka, Namibii czy Południowej Ameryki. Odkryjesz trasy, o których mało kto może opowiedzieć – ponieważ większość po prostu nie miałaby na nie odwagi.

Zdjęcie Credits: REV’IT!, Gravel Travel, Fotolia by Adobe, Silkroad Adventure, rm reiseteam, Almoto, Schwarzwald Biker Tours, Biker-Akademie, Rider’s Projekt