Codzienna odzież motocyklowa 


Certyfikowane wyposażenie zabezpieczające w optyce rekreacyjnej.
Pełne bezpieczeństwo – pełne dopasowanie do codziennych potrzeb.

Bezpieczna odzież motocyklowa jest istotna i potrzebna. Chroni nas przed urazami, pogodą i temperaturami. Ale trzeba też przyznać, że nieraz nam przeszkadza, a jej niedopasowanie do codzienności zauważamy dopiero, gdy dojedziemy na miejsce lub chcemy coś zrobić. W skórzanym kombinezonie do biura? W kombinezonie turystycznym na koncert?  

Czyż nie byłoby wspaniale posiadać odzież motocyklową, którą można by było nosić również całkiem normalnie na co dzień?

Żaden problem! Firma Louis oferuje certyfikowaną odzież motocyklową, w której funkcja zabezpieczająca jest ukryta. Taka odzież jest dostępna w każdym stylu. Dzięki temu podkreślisz poza swoim motocyklem również swoją figurę i zachowasz bezpieczeństwo w każdej drodze.


Spodnie dżinsowe

Kurtki tekstylne

Kurtki skórzane

Joggery, legg., chinosy

Obuwie miejskie
Niewidoczna ochrona – jak to możliwe?

Specjalne włókna 

Aby z codziennej odzieży stworzyć ochronną odzież na motocykl, stosujemy wytrzymałe włókna HighTech. Wykorzystujemy na przykład odporny na zdzieranie, rozrywanie i przecięcia materiał Armalith®, który w połączeniu z włóknami UHMWPE jest stosowany w technologiach związanych z podróżami kosmicznymi i technologiami wykorzystywanymi w wojsku. Stosujemy również niezniszczalne, lekkie i odporne na działanie wysokiej temperatury włókna DuPont Kevlar® oraz wszechstronne włókna Cordura®. Wytrzymały techniczny materiał, zachowujący wygląd i wrażenie dżinsów - 4x bardziej odporny na zdzieranie niż tkanina bawełniana o tej samej gramaturze. Albo Dyneema®, ultramolekularne włókno, które przy tej samej masie jest 15 razy mocniejsze niż stal. Maksymalna grubość przy minimalnej masie.

Testy i certyfikaty 

Nie ma znaczenia czy stosujemy włókna specjalne, czy nie – wszystkie produkty związane z odzieżą motocyklową dostępne w firmie Louis są zawsze testowane i certyfikowane. Oznacza to, że są badane zgodnie z oficjalnymi wytycznymi związanymi z odpornością na rozrywanie i zdzieranie i klasyfikowane jako środki ochrony indywidualnej.

Bezpieczne szwy 

Nasza odzież motocyklowa posiada zawsze bezpieczne szwy. Oznacza to, że materiał początkowo jest zszywany z dużym zakładem. Wystający materiał jest następnie jeszcze raz składany i kolejny raz zszywany. W ten sposób powstaje bardzo wytrzymały, odporny na rozrywanie szew.

Ochraniacze 

W produkcji ochraniaczy wiele się zmieniło. Dziś można już produkować ochraniacze o doskonałych parametrach wytłumiających uderzenia, które pozostają cienkie, miękkie i elastyczne. Czasem aż nie chce się wierzyć, że mamy przed oczami prawdziwy ochraniacz. Wszystkie ochraniacze, jakie znajdziesz wśród naszej odzieży motocyklowej, są certyfikowane i sprawdzone. Choć ich nie widzisz i nie czujesz, to stanowią one niezawodną ochronę.